Екологічна ініціатива Фонду обрала 13 еко організацій у третій хвилі конкурсу «Підвищення організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства, які працюють в екологічній сфері».
У конкурсі брали участь ті організації, які на попередньому етапі Ініціативи виконували початкові інституційні проекти.
Цього разу конкурсна комісія обрала 13 організацій для подальшого проходження програми основних інституційних грантів.
Вітаємо переможців:
Громадська організація «Центр екологічних ініціатив “Екодія”», м. Київ
Неприбуткова громадська організація «Екологічний клуб «Зелена хвиля», м. Київ
Громадська організація “Нуль відходів Львів”, м. Львів
Благодійна організація «Благодійний фонд «Тепле місто», м. Івано-Франківськ
Громадська організація «Флора», м. Кропивницький
Громадська організація «Збережи Дніпро», м. Дніпро (до січня 2020 р. – у складі ГО «Платформа Громадський Контроль»)
Громадська спілка «Досить труїти Кривий Ріг», м. Кривий ріг Дніпропетровської обл.
Громадська організація «Суспільний проект «Еколтава», м. Полтава
Громадська організація «Екопарк Осокорки», м. Київ
Громадська організація «Екоклуб», м. Рівне
Молодіжна організація «Пласт — Національна скаутська організація України», м. Київ
Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр», м. Київ
Громадська організація «Екоґвалт», м. Коломия Ів-Франківської обл.
Основні інституційні проекти триватимуть 25 місяців і завершаться у 2022 році.
Передбачається, що за цей період організації зможуть наростити свій експертний і адвокаційний потенціали, стати більш організаційно стійкими, розвинуть свої навички стратегічного планування та покращать комунікацію з тих проблемних довкіллєвих питань, які вони намагаються вирішувати щоденно.
Буде підтримано проведення грантерами значущих досліджень та створення відеокурсів. Переліченим організаціям буде надано також можливість проходити навчальну програму; запрошувати індивідуальних консультантів для ефективнішого стратегічного планування, налагодження операційного менеджменту і фінансової системи; підвищувати фаховий рівень своїх працівників під час стажувань; розвивати партнерство в українських мережах та співпрацю із зарубіжними колегами.
«Проте ми не забуватимемо і ті партнерські організації, які брали участь у попередніх етапах Ініціативи. МФВ запрошуватиме їх до участі в окремих навчальних заходах та конкурсах. Ми зацікавлені у розвиткові ефективної взаємодії між інститутами громадянського суспільства, які опікуються питаннями довкілля. Фонд «Відродження» заохочуватиме екологічні ІГС до подальшої стратегічної співпраці з протидії корупційним явищам у сфері використання природних ресурсів та факторам, що впливають на зміну клімату», – розповіла Тетяна Кухаренко, менеджерка Екологічної ініціативи.
Нагадаємо, що Ініціатива з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні (EPAIU) здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки Швеції. Основна мета – розвинути когорту ІГС, інституційно спроможних, із прозорим управлінням, підзвітних, які визнаються у середовищі екологічних організацій, які поширюють цінності чистого і здорового довкілля, які спроможні осмислювати проблеми довкілля та адвокатувати інтеграцію довкіллєвих питань у державні політики і місцеві стратегічні програми розвитку.
Comments